Lodní denní deník Černé Perly

Čas od času se kojíme nadějí, že budeme-li hodní, dovolí nám bůh stát se piráty

Lodní deník

Vítr je intenzivnější, pan Gibbs předpovídá v nejbližších dnech další bouři. Nicméně plujeme dál dosti rychle. Vítr fouká do zádi, takže bysme do týdne měli bejt ve Francii.
Ragetti zneužil zásob rumu a jen co moh se opil do němoty. Nevykonal proto svý povynnosti. Byl řádně potrestán a rum mu byl odebrán po dobu jednoho týdne. Jack jeho přibližnou týdenní dávku rumu moc rád v nejbližších dnech zlikviduje. Vítr je silnější a na severu se opět stahují mračna. Posádka je ale v klidu, na nic hroznýho to zatim nevypadá.
Brzy ráno vyplouváme na širý oceán. Víítr nám fouká přímo do plachet a počasí je nejpříhodnější, jaký bysme si mohli přát. Postupujeme velmi rychle kupředu.
Kolem poledne sme zakotvili v dakaru. Will s Elizabeth šli ukrást jídlo, Jack s Anou se vydali pro rum. Na lodi už je zase veselo. Už zítra vyplouváme přímo do Francie.
Zítra máme zakotvit u afrických břehů. Kdybysme jeli rovnou do Francie (na severozápad), byli bysme tam dřív, ale rum bysme doplnili později. Takhle se zastavíme v Dakaru, doplníme lodní zásoby a budem pokračovat za dobrodružstvím.
Na východě už je úplně modro. Je téměř bezvětří, proto se posádka při veslování pořádně nadřela. Na severu jsou ale mračna. Blížíme se k Africe. Kapitán Jack má dobrou náladu. Brzy doplníme rum!
Nic, nic a zase nic... Posádka má žízeň, vody mají dost, ale rumu málo. Jack je taky zneklidněnej, ale musíme to zvládnout. Bouře nepřišla, naopak se mračna směrem na východ protrhávají.
Tři španělští vězni se vzbouřili. Povedlo se jim prorazit celu a chtěli zabít Jacka. Ten je ale včas spozoroval a přinutil je běhat kolem hlavního stěžně dokud nezhecli. Bylo to důležitý varování. Jack dal vylepšit mříže ve vězení a nasadit lepší zámky. Takhle budou vězni vždy pod kontrolou.
Ana má narozeniny! Na oslavu sme obětovali fakt dost rumu. Musíme šetřit. Will, coby 1. důstojník, má za úkol odměřovat každýmu členu posádky stejný příděl rumu, abysme spravedlivě vystačili než doplníme zásoby v Africe. Vítr je silnej, přesně takovej, jakej má být. Stahují se mračna a pan Gibbs předpovídá ňákou další bouři. Jack je ale v klidu. Nevypadá to tak hrozivě.
Jsme na širým oceánu, nikde žádnej vobydlenej ostrov. Pomalu se přibližujeme k Africe, ale ještě máme před sebou velkej kus cesty. Jack i celá posádka se už těší, jak u afrických břehů doplníme rum.
1  
2  
3  
 
Bylo nás tam roku onoho - johoho!- patnáct chlapců statných lodníků, šli jsme jako vlci do toho pod palmami blízko rovníku - ba jo!!!