Lodní denní deník Černé Perly

Čas od času se kojíme nadějí, že budeme-li hodní, dovolí nám bůh stát se piráty

Posádka

Kapitán: Piráti se chovali demokraticky, vůdce si volili ze svých řad. Nejúspěšnějšími kapitány byli ti, kteří ,ěli dobré vůdčí schopnosti a soupeře překonali svou protřelostí.

První důstojník: Měl na starosti všechno od přídělů jídla až po tresty. Rovněž rozděloval kořist z přepadených lodí.

Loďmistr: O loď se staralo několik loďmistrů (bocmanů). Byli to nižší důstojníci a mimo jiné měli za úkol starat se o plachty, výstroj a čistotu paluby.

Tesař: Doslova udržoval loď na vodě. Vyměňoval poničené trámy, ucpával díry, opravoval ráhnoví a potrhané plachty.

Zbrojmistr: Zbrojmistři museli udržovat v chodu všechna děla, aby byla správně zaměřěna, přesně pálila a byla v pořádku. Dosáhnout zralosti v tomto oboru trvalo léta a mistři zbrojíři bývali až překvapujícím způsoben důkladní a přesní.

Ranhojič: Jen málo pirátských lodí mělo vlastního lékaře, ale čas od času nějakého zajali a přinutili, aby pro ně pracovaL.Používal různé nástroje, jimiž vyjímal kulky, amoutoval končetiny s ošetřoval rány způsobené dělovou koulí nebo šavlí.

Prachař: Byla to nízká funkce, určená mladým chlapcům, novým členům posádky. Nabíjeli a čistili děla. Pokud přežili, postoupili na zbrojmistrova pomocníka, případně zbrojmistra.

Kajjutový plavčík: Noví členové, pokud nepracovali s prachem, se stali kajutovými plavčíky. Starali se o čistotu kapitánovy kajuty, pomáhali v kuchyni a vlastně dělali "holky pro všechno".

 
Bylo nás tam roku onoho - johoho!- patnáct chlapců statných lodníků, šli jsme jako vlci do toho pod palmami blízko rovníku - ba jo!!!