Lodní denní deník Černé Perly

Čas od času se kojíme nadějí, že budeme-li hodní, dovolí nám bůh stát se piráty

Slavní piráti

Divoká a zkažená ženská

Narodila se v Irsku jako nemanželské dítě právníka a jeho služky. Jají otec i s Annou a její matkou emigroval do Jižní Karolíny. Byla dědičkou velkého majetku, ale vzdala se ho a utekla s Jamesem Bonnym. Roku 1718 se seznámila s Johnem Rackhamem. Ukradli spolu dvě šalupy a dali se na pirátské řemeslo. Anne se oblékala do mužských šatů a bojovala spolu s posádkou, která jí pokládala za muže. V té době se setkala s Mary Read a obě ženy se spřátelily. V roce 1720 byly zajaty, odsouzeny a uvězněny.

Pirát gantleman

Pověst praví, že Bonnet byl původně důstojníkem britské armády a vznešeným majitelem plantáží, ale stal se pirátem, aby unikl své hašteřivé manželce. Na jaře roku 1717 vyraboval mnoho lodí při pobřeží Severní Karolíny a pak odplul do Honduraského zálivu. Roku 1718 byl zajat Černovousem, ale po dvou měsících uprchl, znovu získal svu loď a loupil při pobřeží Virginie a v Delawarském zálivu. Brzy na to dostal jeden z předních občanů jihokarolínského města Charlestownu pověření, aby Bonneta zajal. Pronásledovali jej na dvou šalupách a v říjnu roku 1718 se s ním střetli. Po pětihodinové bitvě se Bonnet vzdal. On i jeho posádka byli v Charlestownu postaveni před soud; byl spolu s třiceti svůmi muži oběšen.

Nejúspěšnější bukanýr

První zmínka, krátce po roce 1690, hovoří o Averym jako o obchodníkovi s otroky (bez licence) působícím na Bahamách. Roku 1694 byl zástupcem velitele válečné lodi, pověřené španělskou vládou, aby likvidovala francouzské pašeráky. Posádka lodi se vzbouřila proti opileckému kapitánovi a za kapitána zvolila Averyho. Loď plula na jih podél afrického pobřeží a zmocnila se francouzské pirátské lodi, plné ukořistěného zboží. Většina mužů z této lodi se připojila k Averyho posádce, takže jich bylo přes 170. Když se neúspěšně pokusili podplatit guvernéry bahamských ostrovů a Jamajky, aby je vzali na milost, Averyho posádka se rozprchla. Avery koupil šalupu a utekl do Irska. Čtrnáct mužů z jeho posádky bylo posléze zatčeno a šest z nich pověšeno, avšak Avery zmizel i se svou obrovskou kořistí.

 
Bylo nás tam roku onoho - johoho!- patnáct chlapců statných lodníků, šli jsme jako vlci do toho pod palmami blízko rovníku - ba jo!!!